Tuloskalenteri

Tuloskalenterista näet milloin yhtiöt julkistavat tilinpäätöstiedotteita ja osavuosikatsauksia

Tämän sivun tuloskalenterista näet milloin suuret eurooppalaiset ja yhdysvaltalaiset yhtiöt julkaisevat tilinpäätöstiedotteensa sekä osavuosikatsauksensa. Julkaisuajankohdan lisäksi löydät markkinoiden konsensuksen sekä yhtiön edellisen osavuosikatsauksen EPS:n (osakekohtainen tulos).

Mikä on osavuosikatsaus?

Osavuosikatsaus kertoo yhtiön tuloksen edeltäneeltä kvartaalilta. Osavuosikatsauksesta käy ilmi muun muassa yhtiön liikevaihto, tulos, vapaa kassavirta ja paljon muita tunnuslukuja.

Tilinpäätös vs. osavuosikatsaus

Tilinpäätöstiedote on yhtiön julkaisemista tiedotteista kalenterivuoden tärkein. Tilinpäätöstiedotteen luvuista eniten huomiota saavat yhtiön tuloksen ja liikevaihdon kasvu sekä vapaa kassavirta. Yhtiön tilinpäätöksen julkistus on sijoittajalle mielenkiintoinen hetki, koska tällöin osakkeen hinnassa saattaa ilmetä suuria liikkeitä. Myös osavuosikatsauksen yhteydessä voi ilmetä suuria liikkeitä osakkeen hinnassa, vaikka osavuosikatsaus ei ole yhtä laaja kuin yhtiön vuosikertomus tai tilinpäätöstiedote.

LYNXin laadukkaat ja toimintavarmat kaupankäyntijärjestelmät tarjoavat pääsyn yli 130 pörssiin ympäri maailman. Voit käydä kauppaa osakkeilla, ETF-rahastoilla, optioilla, futuureilla, valuutoilla sekä viputuotteilla Euroopassa, Pohjois- ja Väli-Amerikassa, Australiassa sekä Aasiassa.

LYNXin sijoitusasiantuntijat ovat valinneet tunnetuimpia yhtiötä alla olevaan listaan. Mikäli sinulle tulee kysyttävää eri yhtiöiden tulosluvuista, LYNXin tarjoamista kaupankäyntimahdollisuuksista tai tuotteista, voit olla yhteydessä LYNXin asiakaspalveluun puhelimitse (+358 (0)9 4245 1439), sähköpostitse (info@lynxbroker.fi) tai sivun alareunasta löytyvän chatin kautta.

Katsaus neljännesvuosittaisiin tuloksiin

YhtiöSymbolKonsensus EPSPäivämääräAika
Goldman Sachs Group, Inc.GS$8.5415.04.202407:30
Charles Schwab Corp.SCHW$0.7315.04.202407:30
M&T Bank CorpMTB$3.1315.04.202406:08
Guaranty Bancshares, Inc.GNTY$0.5015.04.202407:00
Skillsoft Corp.SKIL-$3.1315.04.202416:05
FB Financial CorporationFBK$0.7015.04.202416:15
Inspired Entertainment, Inc.INSE$0.0915.04.202416:15
CrossFirst Bankshares, Inc.CFB$0.3415.04.202416:05
Dragonfly Energy Holdings Corp.DFLI-$0.1615.04.202416:10
Bank of America Corp.BAC$0.7716.04.202406:46
UnitedHealth Group, Inc.UNH$6.6516.04.202405:55
Johnson & JohnsonJNJ$2.6416.04.202406:20
Morgan StanleyMS$1.6916.04.202407:30
Bank of New York Mellon CorporationBK$1.1916.04.202406:39
PNC Financial Services Group, Inc.PNC$3.0916.04.202406:42
Northern Trust CorporationNTRS$1.4716.04.202407:10
Mercantile Bank CorporationMBWM$1.1416.04.202405:01
EricssonERIC$0.0516.04.202402:01
Commerce Bancshares Inc.CBSH$0.8016.04.202406:00
United AirlinesUAL-$0.5316.04.202416:00
Interactive Brokers Group IncIBKR$1.6216.04.202416:01
J.B. Hunt Transport Services, Inc.JBHT$1.5316.04.202416:05
Hancock Whitney CorporationHWC$1.1816.04.202416:00
Omnicom Group, Inc.OMC$1.5216.04.202416:02
Ontrak, Inc.OTRK-$0.1116.04.202416:05
Fulton Financial Corp.FULT$0.3816.04.202416:50
America Movil S.A.B. de C.V.AMX$0.4216.04.202419:17
Equity BancsharesEQBK$0.8516.04.202417:29
ASML HoldingASML$2.8517.04.202401:00
AbbottABT$0.9517.04.202407:30
Prologis, Inc.PLD$1.2817.04.202408:00
Travelers Companies, Inc.TRV$4.6917.04.202406:57
U.S. BancorpUSB$0.8917.04.202406:45
BankUnited, Inc.BKU$0.6217.04.202406:45
First Horizon National CorpFHN$0.3417.04.202406:40
Citizens Financial Group IncCFG$0.7517.04.202406:20
First Community Corp.FCCO$0.3417.04.202409:00
Alcoa, Inc.AA-$0.5017.04.202416:10
Las Vegas Sands CorpLVS$0.6217.04.202416:05
Kinder Morgan, Inc.KMI$0.3417.04.202416:05
CSX Corp.CSX$0.4517.04.202416:01
Discover Financial ServicesDFS$2.9817.04.202416:20
SL Green Realty Corp.SLG$2.1717.04.202416:15
Liberty Energy Inc.LBRT$0.5317.04.202416:34
Synovus Financial Corp.SNV$0.9917.04.202417:44
Crown Castle International Corp.CCI$1.6317.04.202416:15
Bank OZKOZK$1.4417.04.202416:01
Brandywine Realty TrustBDN$0.2417.04.202418:16
F.N.B. CorporationFNB$0.3317.04.202416:30
First Industrial Realty Trust, Inc.FR$0.6217.04.202416:29
Great Southern Bancorp, Inc.GSBC$1.0417.04.202418:15
Rexford Industrial Realty, Inc.REXR$0.5617.04.202416:10
Banner CorporationBANR$1.1717.04.202416:00
Monarch Casino & Resort Inc.MCRI$0.9817.04.202416:03
Triumph Financial, Inc.TFIN$0.3217.04.202416:07
Wintrust Financial Corp.WTFC$2.4217.04.202416:50
Equifax Inc.EFX$1.4417.04.202416:19
Home Bancorp, Inc.HBCP$1.0017.04.202416:58
Martin Midstream Partners LPMMLP$0.0717.04.202416:01
Taiwan Semiconductor Manufacturing Company LimitedTSM$1.2918.04.202406:00
Nokia Corp.NOK$0.0618.04.202401:00
BlackstoneBX$0.9818.04.202407:03
D.R. Horton, Inc.DHI$3.0918.04.202406:30
KeyCorpKEY$0.2318.04.202406:30
Elevance HealthELV$10.5218.04.202406:00
Alaska Air Group, Inc.ALK-$1.0918.04.202406:00
Infosys Technologies Ltd.INFY$0.1718.04.202408:02
Texas Capital Bancshares, Inc. TCBI$0.5918.04.202406:00
Ally FinancialALLY$0.3618.04.202407:25
Badger Meter, Inc.BMI$0.8518.04.202408:30
Home BancShares Inc.HOMB$0.4618.04.202408:15
Comerica, Inc.CMA$1.1318.04.202406:41
Iridium Communications IncIRDM$0.1618.04.202407:01
Marsh & McLennan Companies, Inc.MMC$2.7818.04.202407:00
OFG BancorpOFG$0.9518.04.202407:30
Snap-On, Inc.SNA$4.6618.04.202406:30
Apogee Enterprises, Inc.APOG$0.9718.04.202406:30
Berkshire Hills Bancorp, Inc.BHLB$0.4718.04.202407:30
Forestar Group Inc.FOR$0.8418.04.202406:30
Genuine Parts CompanyGPC$2.1518.04.202406:55
ManpowerGroupMAN$0.8918.04.202407:30
S&T BancorpSTBA$0.8018.04.202407:30
Netflix, Inc.NFLX$4.4918.04.202416:00
Intuitive Surgical, Inc.ISRG$1.4118.04.202416:05
PPG Industries, Inc.PPG$1.8618.04.202416:05
Western Alliance BancorporationWAL$1.7018.04.202416:12
Metropolitan Bank Holding Corp.MCB$1.2818.04.202416:05
Provident Financial Services IncPFS$0.4018.04.202417:00
Alpine Income Property TrustPINE$0.3818.04.202416:10
SB Financial Group, IncSBFG$0.3018.04.202416:15
Glacier Bancorp Inc.GBCI$0.3318.04.202416:30
Independent Bank Corp.INDB$1.1518.04.202416:15
First Western Financial, Inc.MYFW$0.1918.04.202417:21
OceanFirst Financial Corp.OCFC$0.4218.04.202416:15
American Express Co.AXP$3.0019.04.202407:00
Procter & Gamble Co.PG$1.4219.04.202406:55
SLBSLB$0.7519.04.202406:50
Wipro LimitedWIT$0.0719.04.202409:10
Fifth Third BancorpFITB$0.7119.04.202406:30
Huntington Bancshares IncorporatedHBAN$0.2519.04.202406:30
Regions Financial CorporationRF$0.4619.04.202406:00
YritysPäivämääräEPSOdotusPoikkeamaLiikevaihto
Salesforce.com01.03.20231.681.3619.05%8.38 Mrd
Schneider Electric01.05.2023----8.49 Mrd
Broadcom02.03.202310.3310.181.45%8.92 Mrd
Deutsche Post02.05.20230.750.72153.80%20.92 Mrd
BP02.05.20231.661.3816.87%56.18 Mrd
HSBC02.05.20230.521.25140.38%20.2 Mrd
Starbucks02.05.20230.740.6512.16%8.7 Mrd
Advanced Micro Devices02.05.20230.60.566.67%5.4 Mrd
BNP Paribas03.05.20231.171.115.13%12.03 Mrd
Qualcomm03.05.20232.152.159.27 Mrd
Airbus03.05.20230.590.666913.03%11.76 Mrd
Enel03.05.20230.10.126126.10%26.41 Mrd
BMW04.05.20235.314.3418.27%36.85 Mrd
Royal Dutch Shell04.05.20231.392.0950.36%86.96 Mrd
Block04.05.20230.40.3512.50%4.99 Mrd
Anheuser Busch04.05.20230.650.58759.62%14.21 Mrd
Apple04.05.20231.521.435.92%94.8 Mrd
Booking Holdings04.05.202311.610.678.02%3.8 Mrd
Volkswagen04.05.20238.376.8418.28%76.2 Mrd
Adidas05.05.2023-0.18-0.4973176.28%5.27 Mrd
PayPal08.05.20231.171.15.98%7.04 Mrd
Palantir08.05.20230.050.0420.00%525 Mio
Amadeus09.05.20230.610.542511.07%1.31 Mrd
Walt Disney10.05.20230.930.952.15%21.82 Mrd
Bayer AG11.05.20232.952.747.12%14.39 Mrd
ING11.05.20230.440.320127.25%5.57 Mrd
JD.com11.05.20234.763.4926.68%243 Mrd
Deutsche Telekom11.05.20230.390.37384.15%27.84 Mrd
LVMH12.04.2023----21.04 Mrd
Allianz12.05.20235.435.898.47%46 Mrd
Delta Airlines13.04.20230.250.3228.00%11.8 Mrd
BlackRock14.04.20237.937.752.27%4.24 Mrd
JPMorgan14.04.20234.13.4116.83%38.3 Mrd
Cisco15.02.20230.880.853.41%13.6 Mrd
Adobe15.03.20233.83.683.16%4.66 Mrd
Inditex15.03.20230.330.33190.58%9.51 Mrd
AXA15.05.2023----31.8 Mrd
Tencent17.05.20233.353.391.19%149.99 Mrd
Siemens17.05.20234.352.1351.03%19.42 Mrd
Goldman Sachs18.04.20238.798.246.26%12.22 Mrd
Bank of America18.04.20230.940.8113.83%26.3 Mrd
Johnson & Johnson18.04.20232.682.56.72%24.7 Mrd
Netflix18.04.20232.882.860.69%8.16 Mrd
Alibaba18.05.202310.719.4611.67%208.2 Mrd
IBM19.04.20231.361.276.62%14.3 Mrd
L'Oreal19.04.2023----10.38 Mrd
Tesla19.04.20230.850.861.18%23.3 Mrd
ASML19.04.20234.964.528.87%6.74 Mrd
EssilorLuxottica20.04.2023----6.15 Mrd
Philip Morris International20.04.20231.381.352.17%8 Mrd
Walmart21.02.20231.711.5211.11%164 Mrd
Home Depot21.02.20233.33.280.61%35.8 Mrd
Nike21.03.20230.790.5530.38%12.4 Mrd
Proctor & Gamble21.04.20231.371.323.65%20.1 Mrd
SAP21.04.20231.271.113.39%7.44 Mrd
NVIDIA22.02.20230.880.817.95%6.05 Mrd
Intuit23.02.20232.21.4733.18%3 Mrd
Coca Cola24.04.20230.680.654.41%11 Mrd
Banco Santander25.04.20230.150.13976.87%13.94 Mrd
Vinci25.04.2023----15 Mrd
Chipotle Mexican Grill25.04.202310.58.9514.76%2.4 Mrd
UBS Group25.04.20230.320.5675.00%8.74 Mrd
Novartis25.04.20231.711.5310.53%12.95 Mrd
Danaher25.04.20232.362.254.66%7.2 Mrd
Nextera Energy25.04.20230.840.716.67%6.72 Mrd
Visa25.04.20232.091.994.78%8 Mrd
Alphabet25.04.20231.171.087.69%69.8 Mrd
Verizon25.04.20231.21.190.83%32.9 Mrd
McDonald's25.04.20232.632.3311.41%5.9 Mrd
PepsiCo25.04.20231.51.388.00%17.85 Mrd
Texas Instruments25.04.20231.851.774.32%4.38 Mrd
Kering25.04.2023----5.08 Mrd
Microsoft25.04.20232.452.248.57%52.9 Mrd
3M25.04.20231.971.5819.80%8.03 Mrd
Safran26.04.2023----5.27 Mrd
Danone26.04.2023----6.96 Mrd
Deutsche Bank26.04.20230.610.469423.05%7.68 Mrd
Boeing26.04.2023-1.27-1.0418.11%17.92 Mrd
Facebook26.04.20232.22.028.18%28.65 Mrd
Iberdrola26.04.20230.2230.165925.61%15.46 Mrd
Pinduoduo26.05.20236.924.4735.40%37.64 Mrd
Zoom Video Communications27.02.20231.220.8133.61%1.12 Mrd
Deutsche Börse AG27.04.20232.72.555.56%1.23 Mrd
Merck & Company27.04.20231.41.353.57%14.49 Mrd
Caterpillar27.04.20234.913.822.61%15.9 Mrd
Linde27.04.20233.112.916.43%7.44 Mrd
Sanofi27.04.20232.162.026.48%10.86 Mrd
Amazon27.04.20230.310.2132.26%127.4 Mrd
Intel27.04.2023-0.04-0.16300.00%11.7 Mrd
Comcast27.04.20230.920.8210.87%29.69 Mrd
T-Mobile US27.04.20231.581.523.80%19.63 Mrd
Amgen27.04.20233.983.824.02%6.1 Mrd
BASF27.04.20231.931.4723.83%17.5 Mrd
Air Liquide27.04.20233.022.93.97%7.17 Mrd
Total27.04.20232.612.533.07%58.23 Mrd
Chevron28.04.20233.553.384.79%50.79 Mrd
Daimler28.04.20233.693.1614.36%37.52 Mrd
YritysPäivämääräEPSOdotusPoikkeamaLiikevaihto
Broadcom01.06.202310.3210.121.94%8.73 Mrd
Inditex07.06.20230.3750.320414.56%7.61 Mrd
Delta Airlines13.07.20232.682.410.45%14.61 Mrd
PepsiCo13.07.20232.091.966.22%22.32 Mrd
BlackRock14.07.20239.288.439.16%4.46 Mrd
JPMorgan14.07.20234.373.969.38%41.3 Mrd
Adobe15.06.20233.913.793.07%4.82 Mrd
Home Depot16.05.20233.823.871.31%37.3 Mrd
Cisco17.05.202310.973.00%14.6 Mrd
Walmart18.05.20231.471.311.56%152.3 Mrd
Bank of America18.07.20230.880.844.55%25.2 Mrd
Novartis18.07.20231.831.735.46%13.62 Mrd
Goldman Sachs19.07.20233.083.183.25%10.9 Mrd
IBM19.07.20232.182.027.34%15.5 Mrd
Tesla19.07.20230.910.7913.19%24.93 Mrd
Netflix19.07.20233.292.8413.68%8.19 Mrd
ASML19.07.20235.545.029.39%7.76 Mrd
Philip Morris International20.07.20231.61.56.25%9 Mrd
Johnson & Johnson20.07.20232.82.626.43%25.53 Mrd
SAP20.07.20231.071.179.35%7.55 Mrd
Zoom Video Communications22.05.20231.160.9914.66%1.1 Mrd
Intuit23.05.20238.928.494.82%6.02 Mrd
NVIDIA24.05.20231.090.9215.60%7.19 Mrd
LVMH24.07.202316.9315.39.63%21.21 Mrd
EssilorLuxottica25.07.2023--3.346.21 Mrd
Danaher25.07.20232.052.011.95%7.16 Mrd
Nextera Energy25.07.20230.880.826.82%7.35 Mrd
Visa25.07.20232.162.112.31%8.12 Mrd
Alphabet25.07.20231.441.346.94%74.6 Mrd
Verizon25.07.20231.211.173.31%32.6 Mrd
Texas Instruments25.07.20231.871.765.88%4.53 Mrd
Microsoft25.07.20232.692.555.20%56.2 Mrd
3M25.07.20232.171.7320.28%7.99 Mrd
Banco Santander26.07.20230.160.1543.75%14.3 Mrd
Danone26.07.20231.691.697.24 Mrd
Deutsche Börse AG26.07.20232.522.366.35%1.22 Mrd
Chipotle Mexican Grill26.07.202312.6512.292.85%2.5 Mrd
Deutsche Bank26.07.20230.660.580512.05%7.41 Mrd
Coca Cola26.07.20230.780.727.69%12 Mrd
Boeing26.07.2023-0.82-0.99.76%19.8 Mrd
Facebook26.07.20232.982.912.35%32 Mrd
Airbus26.07.20231.341.5515.67%15.9 Mrd
Enel26.07.20230.140.116117.07%24.62 Mrd
BNP Paribas27.07.20232.12.080.95%11.36 Mrd
Safran27.07.2023--2.395.68 Mrd
Royal Dutch Shell27.07.20230.741.8143.24%74.58 Mrd
McDonald's27.07.20233.172.7812.30%6.5 Mrd
L'Oreal27.07.20236.736.670.89%10.19 Mrd
Linde27.07.20233.253.257.46 Mrd
Intel27.07.20230.13-0.04130.77%12.9 Mrd
Comcast27.07.20231.130.9813.27%30.51 Mrd
T-Mobile US27.07.20231.861.78.60%19.2 Mrd
Kering27.07.2023--15.385.06 Mrd
Schneider Electric27.07.2023--3.429.14 Mrd
Daimler27.07.20233.343.165.39%38.24 Mrd
Air Liquide27.07.20233.32.989.70%6.81 Mrd
Iberdrola27.07.20230.170.15757.35%10.8 Mrd
Total27.07.20231.992.095.03%51.46 Mrd
Volkswagen27.07.20236.487.6618.21%80.06 Mrd
Vinci28.07.20233.653.455.48%17.36 Mrd
Amadeus28.07.20230.640.6321.25%1.38 Mrd
Proctor & Gamble28.07.20231.371.323.65%20.6 Mrd
Chevron28.07.20233.082.983.25%48.9 Mrd
Sanofi28.07.20231.741.683.45%10.68 Mrd
BASF28.07.20230.560.817345.95%17.31 Mrd
Nike29.06.20230.660.683.03%12.8 Mrd
Salesforce.com31.05.20231.691.614.73%8.25 Mrd
YritysPäivämääräEPSOdotusPoikkeamaLiikevaihto
Facebook01.11.2023--3.04
Qualcomm01.11.2023--1.94
Booking Holdings01.11.2023--67.82
ING02.11.2023--0.4662
Royal Dutch Shell02.11.2023--1.85
Starbucks02.11.2023--0.9847
PepsiCo03.10.2023--2.15
BMW03.11.2023--3.67
Alibaba03.11.2023--14.67
Chevron03.11.2023--3.12
L'Oreal06.11.2023----
PayPal06.11.2023--1.21
Broadcom07.09.2023--10.43
Amadeus07.11.2023--0.6578
UBS Group07.11.2023--0.64
Enel07.11.2023--0.2333
Palantir07.11.2023--0.0512
Adidas08.11.2023---0.2118
Deutsche Post08.11.2023--0.7613
Bayer AG08.11.2023--1.1
Block08.11.2023--0.461
Airbus08.11.2023--1.18
Walt Disney09.11.2023--0.8011
Deutsche Telekom09.11.2023--0.436
Allianz10.11.2023--6.35
BlackRock11.10.2023--8.8
Vinci12.10.2023----
Delta Airlines12.10.2023--2.37
Inditex13.09.2023--0.3899
JPMorgan13.10.2023--3.77
Home Depot15.08.2023--4.45
Tencent15.11.2023--4.17
Cisco16.08.2023--1.06
Siemens16.11.2023--2.56
Walmart17.08.2023--1.68
Goldman Sachs17.10.2023--7.21
Bank of America17.10.2023--0.826
Johnson & Johnson17.10.2023--2.68
LVMH17.10.2023----
Netflix17.10.2023--3.51
JD.com17.11.2023--6.01
Deutsche Börse AG18.10.2023--2.38
Proctor & Gamble18.10.2023--1.7
Tesla18.10.2023--0.7991
ASML18.10.2023--5.06
Adobe19.09.2023--3.98
EssilorLuxottica19.10.2023----
Danone19.10.2023----
Chipotle Mexican Grill19.10.2023--11.56
Philip Morris International19.10.2023--1.68
Danaher19.10.2023--2.16
SAP19.10.2023--1.36
Intuit22.08.2023--1.45
Zoom Video Communications22.08.2023--1.06
Salesforce.com23.08.2023--1.9
NVIDIA23.08.2023--2.07
Pinduoduo23.11.2023--8.22
Novartis24.10.2023--1.81
Nextera Energy24.10.2023--0.8917
Alphabet24.10.2023--1.43
Verizon24.10.2023--1.19
McDonald's24.10.2023--2.97
Texas Instruments24.10.2023--1.91
3M24.10.2023--2.39
Banco Santander25.10.2023--0.1714
Deutsche Bank25.10.2023--0.5473
Visa25.10.2023--2.25
Coca Cola25.10.2023--0.6965
Boeing25.10.2023---0.3782
IBM25.10.2023--2.14
Air Liquide25.10.2023----
Microsoft25.10.2023--2.64
Iberdrola25.10.2023--0.1735
Nike26.09.2023--0.7568
BNP Paribas26.10.2023--2.13
AXA26.10.2023----
Merck & Company26.10.2023--1.95
Caterpillar26.10.2023--4.17
Linde26.10.2023--3.23
Amazon26.10.2023--0.4092
Apple26.10.2023--1.36
Intel26.10.2023--0.2089
Comcast26.10.2023--0.9418
Kering26.10.2023----
Schneider Electric26.10.2023----
Daimler26.10.2023--3.18
Total26.10.2023--2.32
Volkswagen26.10.2023--7.85
Safran27.10.2023----
Sanofi27.10.2023--2.63
HSBC30.10.2023--1.35
BP31.10.2023--1.27
Anheuser Busch31.10.2023--0.8819
T-Mobile US31.10.2023--1.95
Amgen31.10.2023--4.68
BASF31.10.2023--0.617
Advanced Micro Devices31.10.2023--0.7298
YritysPäivämääräEPSOdotusPoikkeamaLiikevaihto
No data yet