Tulevat osingot

Pysy ajantasalla suosikkiosakkeesi osingoista

Tiedätkö milloin ja paljonko eri yhtiöt maksavat osinkoa?

Alla on lista Yhdysvaltojen päälistojen, Saksan pörssin 30 sekä Toronton pörssin 15 suurimman yhtiön maksamista osingoista. Listasta voit nähdä yhtiökohtaisen osingon irtoamispäivän, koon, viimeisen 12kk aikana maksetut osingot yhteensä sekä osinkotuottoprosentin.

Haetko tietyn yhtiön osinkotietoja? Esimerkiksi Applen tai Shellin maksamia osinkoja? Voit hakea haluamaasi yhtiötä taulukon oikeasta yläkulmasta löytyvän hakutoiminnon avulla.

Sijoittaessasi LYNXin kautta, sinulla on mahdollisuus valita vastaanotatko osingot joko käteisenä, tai osakkeina, mikäli yritys itse tarjoaa tätä vaihtoehtoa. Useimmiten osingot kuitenkin maksetaan käteisenä.

Onko sinulla kysymyksiä tai kommentteja esimerkiksi pörssien aukioloajoista, optioista tai kaupankäynnistä yleisesti? Etkö löytänyt hakemaasi yhtiötä? Voit olla meihin yhteydessä, joko puhelimitse (09 4245 1439), sähköpostitse (info@lynxbroker.fi) tai sivuston oikeasta alakulmasta löytyvän chatin kautta. Arvostamme asiakkaidemme palautetta, sillä se mahdollistaa sen, että LYNXistä tulee päivä päivältä parempi välittäjä!

LYNX Basic

Haluatko tietää enemmän osakkeiden ostosta ja myynnistä LYNXin kautta?

LYNXin kautta on mahdollista ostaa ja myydä melkein minkä tahansa pörssinoteeratun yrityksen osakkeita. LYNXin asiakkailla on pääsy yli 100:n pörssiin 25:ssä eri maassa, mukaan lukien Kiina, Yhdysvallat, Saksa, Australia ym.

Osinkokalenteri

YhtiöIrtoamispäiväSeuraava osinkoOsingot 12kk ajaltaOsinkotuotto-%
Seagate Technology20-03-20180,632,524,23%
Broadcom21-03-20181,753,792,76%
Sligro Food Group NV23-03-20180,91,353,12%
Unibail-Rodamco SE27-03-20185,410,22,83%
Activision28-03-20180,340,30,45%
Dentsply Sirona28-03-20180,0870,350%
Mondelez28-03-20180,220,822%
Western Digital28-03-20180,521,79%
Citigroup Inc29-03-20180,321,121,75%
Randstad Holding NV29-03-20182,071,897,09%
Texas Instruments29-03-20180,622,242,24%
Comcast03-04-20180,190,632,13%
American Express Co05-04-20180,351,341,45%
JPMorgan Chase & Co05-04-20180,562,621,95%
Banco Bilbao Vizcaya06-04-20180,150,3660%
Daimler06-04-20183,653,255,31%
AT&T Inc09-04-20180,51,975,41%
Intuit09-04-20180,391,460%
Verizon09-04-20180,592,3354,87%
Henkel10-04-20181,791,620%
Koninklijke Ahold Delhaize NV13-04-20180,630,573,40%
SBM Offshore NV13-04-20180,2030,1871,50%
Airbus SE16-04-20181,51,351,57%
Wessanen16-04-20180,130,120,81%
LVMH Moet Hennessy Louis Vuitt17-04-20183,44,22,02%
Ford Motor Co18-04-20180,150,65,38%
PostNL NV19-04-20180,170,185,43%
Procter & Gamble Co/The19-04-20180,692,7583,49%
Aalberts Industries NV20-04-20180,650,581,50%
Koninklijke KPN NV20-04-20180,0730,1042,91%
Koninklijke Vopak NV20-04-20181,051,052,73%
Vivendi SA20-04-20180,450,42,08%
Fastenal23-04-20180,371,332,58%
Wolters Kluwer NV23-04-20180,650,81,54%
Vinci SA24-04-20181,762,163,01%
Wereldhave NV24-04-20180,773,089,85%
Deutsche Post AG25-04-20181,151,053,14%
ING Groep25-04-20180,430,667,74%
L'Oreal SA25-04-20183,553,31,98%
Arcadis NV26-04-20180,470,432,55%
Beiersdorf AG26-04-20180,70,70,80%
BinckBank NV26-04-20180,230,224,99%
Essilor International S.A.26-04-20181,531,51,37%
Münchener Rück26-04-20188,68,64,54%
RELX NV26-04-20180,3160,4331,89%
ASML Holding NV27-04-20181,41,20,81%
Caterpillar Inc27-04-20180,783,112,01%
Costco Wholesale27-04-20180,521,06%
Inditex27-04-20180,3750,52,08%
Morgan Stanley27-04-20180,250,951,73%
RWE27-04-20180,50,52,51%
Unilever NV27-04-20180,3581,4343,31%
Akzo Nobel NV30-04-20181,941,843,14%
Anheuser-Busch InBev SA/NV30-04-201823,63,95%
BE Semiconductor Industries NV30-04-20184,641,395,47%
Continental AG30-04-20184,54,250%
Flow Traders30-04-20180,3511,97%
GrandVision NV30-04-20180,320,311,74%
Goldman Sachs Group Inc/The30-04-20180,7531,12%
Hasbro30-04-20180,632,282,82%
Bouygues SA02-05-20181,71,64,11%
Peugeot SA02-05-20180,530,482,81%
Bank of America Corp03-05-20180,120,4351,50%
J.B. Hunt Transport Services, Inc.03-05-20180,240,930,76%
Wells Fargo & Co03-05-20180,391,552,96%
Groupe Danone04-05-20181,91,72,86%
Linde AG04-05-20183,93,72,27%
Sirius XM04-05-20180,0110,0420,68%
BASF SE07-05-20183,133,69%
Koninklijke Philips NV07-05-20180,80,82,45%
United States Steel Corp08-05-20180,050,20,50%
Deutsche Lufthansa AG09-05-20180,80,50%
IBM09-05-20181,563,76%
Lufthansa09-05-20180,80,52,99%
Schneider Electric SE09-05-20182,042,042,84%
Skyworks09-05-20180,321,241,14%
Starbucks09-05-20180,31,12%
Adidas AG10-05-20182,621,34%
Allianz SE10-05-201887,64,24%
Boeing Co/The10-05-20181,715,972,08%
E.ON10-05-20180,30,213,34%
Pfizer Inc10-05-20180,341,33,71%
Vonovia10-05-20181,321,123,42%
Wal-Mart10-05-20180,522,052,36%
American Airlines Group Inc11-05-20180,10,40,70%
Apple Inc11-05-20180,652,521,46%
Banco Santander SA11-05-20183,032,964,56%
Boskalis Westminster11-05-2018113,99%
Corbion NV11-05-20180,560,562,28%
Exxon Mobil Corp11-05-20180,773,084,12%
Koninklijke DSM NV11-05-20181,271,781,59%
Paychex11-05-20180,51,963,06%
Sanofi11-05-20183,032,964,56%
Cie Generale des Etablissement14-05-20183,253,252,59%
Kering14-05-201845,11,58%
KLA-Tencor Corp.14-05-20180,752,310%
Xilinx15-05-20180,351,40%
Amgen16-05-20181,324,772,74%
Royal Dutch Shell PLC16-05-20180,3851,6155,99%
Walgreens Boots Alliance16-05-20180,41,5752,29%
3M17-05-20181,364,8852,30%
APERAM SA17-05-20180,3661,2823,66%
Chevron Corp17-05-20181,124,363,90%
Delta Air Lines Inc17-05-20180,3051,1172,14%
Deutsche Boerse AG17-05-20182,452,352,26%
Marriott International17-05-20180,331,320,66%
Paccar17-05-20180,2511,37%
ProSiebenSat.117-05-20181,931,97,04%
The Kraft Heinz17-05-20180,6252,4753,79%
United Technologies17-05-20180,72,762,18%
Visa17-05-20180,210,7350,67%
Bayerische Motoren Werke AG18-05-201843,54,70%
Deutsche Telekom AG18-05-20180,650,64,90%
Fresenius Medical Care AG & Co18-05-20181,060,961,29%
Microchip Technology Inc.18-05-20180,3631,4491,36%
SAP SE18-05-20181,41,251,62%
Tractor Supply18-05-20180,271,081,65%
Cognizant Technology Solutions21-05-20180,20,650,93%
Johnson & Johnson21-05-20180,843,362,53%
Aegon NV22-05-20180,140,262,48%
Engie22-05-20180,350,855,21%
Netease22-05-20180,383,010,45%
Applied Materials23-05-20180,20,41,36%
CA23-05-20180,2551,022,67%
Expedia23-05-20180,31,181,03%
NVIDIA23-05-20180,150,580,24%
Credit Agricole SA24-05-20180,60,64,36%
Air Liquide SA25-05-20182,652,60%
Bayer AG25-05-20182,82,75,90%
Deutsche Bank25-05-20180,110,190,86%
Qualcomm29-05-20180,622,283,76%
Safran29-05-20181,60,831,83%
BNP Paribas SA30-05-20183,022,74,82%
CSX30-05-20180,220,821,50%
Home Depot30-05-20181,033,72,31%
Maxim Integrated Products30-05-20180,421,472,58%
Schlumberger Ltd30-05-20180,523,03%
Societe Generale SA30-05-20182,22,24,79%
Time Warner Inc30-05-20180,4031,611,67%
ABN AMRO Group NV31-05-20180,81,096,37%
Interactive Brokers Group Inc31-05-20180,10,40%
McDonald's Corp31-05-20181,013,92,48%
NIKE01-06-20180,20,761,25%
NN Group NV04-06-20181,041,572,87%
Ross Stores04-06-20180,2250,7051,16%
Lam Research05-06-20181,11,91,18%
Orange05-06-20180,40,654,66%
Symantec05-06-20180,0750,31,07%
Analog Devices07-06-20180,481,831,95%
Automatic Data Processing07-06-20180,632,42,06%
General Motors Co07-06-20180,381,524,02%
Travelers Companies07-06-20180,722,881,99%
Vodafone Group ADR07-06-20181,131,7695,78%
Compagnie de Saint-Gobain11-06-20181,31,262,81%
TOTAL SA11-06-20180,623,095,34%
Coca-Cola Co/The14-06-20180,391,53,59%
Gilead Sciences Inc14-06-20180,572,132,86%
Merck & Co.14-06-20180,481,93,49%
Viacom CL B14-06-20180,20,82,53%
Garmin Ltd15-06-20180,542,043,48%
UnitedHealth15-06-20180,7531,32%
General Electric Co18-06-20180,120,723,37%
Renault SA21-06-20183,553,153,76%
DowDuPont28-06-20180,382,142,24%
Iberdrola03-07-20180,140,3174,68%
Walt Disney13-07-20180,841,621,63%
Shire - ADR06-09-20180,8941,0461,19%
21st Century Fox A11-09-20180,180,360,95%
Cintas Corp.01-11-20181,621,620%
Telefónica15-11-20180,20,44,93%
ThyssenKrupp23-01-20190,150,150,69%
Siemens04-02-20193,73,73,48%
LYNX: Luotettava, monipuolinen ja kansainvälinen
  • Pääsy yli 100 pörssiin 27 maassa
  • Ilmaiset kaupankäyntijärjestelmät
  • Erittäin alhaiset hinnat
  • Henkilökohtainen asiakaspalvelu
  • Ilmaiset puhelitoimeksiannot
Palkinto kuva
Markkinoiden paras välittäjä 2016 & 2017
VergelijkBrokers.nl
Palkinto kuva
Hollannin paras nettivälittäjä
2009 - 2013 & 2018
Palkinto kuva
Paras nettivälittäjä Saksassa
Handelsblatt:n mukaan
Yhteystieto ikoni Soita
+358 (0)9-4245 1439
Yhteystieto ikoni Lähetä sähköpostia
info@lynxbroker.fi
Yhteystieto ikoni Keskustele
chatissa